Sie sind vermutlich noch nicht im Forum angemeldet - Klicken Sie hier um sich kostenlos anzumelden  
D I S K U S I O N I F O R U M SFRJ4ever Sve u vezi SFRJ pisite na ovom Forumu. Ako ste primetili sve republike imaju svoj diskusioni forum,tako mozete sve teme konkretno da piste u onom delu koji pripada uz odredjenu republiku.
Sie können sich hier anmelden
Dieses Thema hat 2 Antworten
und wurde 798 mal aufgerufen
 Muzika
walter Offline



Beiträge: 139

06.02.2005 09:23
Secanja Antworten

Dok slusam pesmu Ivice Serfezija, Suze liju plave oci,mi je u momentu jasno zasto ceznem za SFRJ.
Cini mi se da su sve evropske zemlje u to vreme zivele bolje,a posebno mi.
Pa i ako na prvi pogled izgleda da smo mi bili siromasna zemlja, imali smo srce i dusu kao gradjani,a to je ono sto je po meni odlucujuce u stvarnju licnosti.
Vreme je prolazilo i nas standard se oboljsavao i sve vise su ljudi gledali u svet i ono sto taj svat ima.Kako taj svet dolazi do toga sto ima se malo ko pitao?
Postepeno se sve vise u nase domove uvlacila bolest privanog isticanja iznad drugih osoba,sto nas je na kraju kostalo glave.
Srce je pocelo da krvari a mi smo se pravili da to nije nasa krivica, za nas je uglavnom neko drugi kriv,vecina od nas nema ogledalo,da se pogleda u njemu.
Zato je bitno ponovo pevati one pesme koje su za nas znacile srecu i zadovoljstvo.
Walter
Samo zajedno smo jaci.

JugoHrvat Offline




Beiträge: 160

11.02.2005 16:41
#2 "UMRO MILOVAN ILIC MINIMAKS" Antworten

"UMRO MILOVAN ILIĆ MINIMAKS"

"Jedan od najlucidnijih radijskih i televizijskih novinara s područja bivše Jugoslavije Milovan Ilić Minimaks preminuo je jučer poslije duge i teške bolesti.

Minimaks je rođen 1938.u Lipnici kod Kragujevca.
Osnovnu i srednju školu završio je u Kragujevcu i bio je propali student Pravnog fakulteta u Beogradu.
Karijeru je počeo u listu "Jež",a 1960.je prešao u Radio Beograd,gdje je 22 godine vodio emisije "Sutra je petak" i "Tačno u podne", odnosno "Tup-tup".
Poslije ukidanja nekih njegovih radio emisija,karijeru nastavlja na televiziji.
Autor je nekoliko knjiga aforizama i pjesama i mnogobrojnih kolumni u raznim časopisima.

Minimaks je umro u Padovi gdje mu je presađena jetra,a gdje je svojedobno i Arsen Dedić bio podrvrgnut istom zahvatu sa mnogo sretnijim ishodom."

walter Offline



Beiträge: 139

11.02.2005 19:36
#3 RE:"UMRO MILOVAN ILIC MINIMAKS" Antworten

Tako se polako pozdravljamo sa poznatim i manje poznatim licnostima nase estrade i TV-e.
Secam se jedne emisije u kojoj je MIlovan Ilic Mini Max imao kao goscu Nelu Erzisnik,toliko je provocirao, posto je Nela Erzisnik bila poznata po kratkim skecevima u kojima je igrala spremacicu,Milovan Ilic,je trvdio da i tako nezna nikavu bolju ulogu od spremacice da igra,na to je Nela Erzisnik, usred studija skocila i reka da ce napustiti studio, na sta je ocito bilo svima da je Milovanu Ilicu m m bilo veoma neprijateno,a Nela Erzisnik je rekla,vidis da znam da glumim i dramski repertuar.
Davno je to bilo,veoma davno.
Walter.
Samo zajedno smo jaci.

 Sprung  
Samo zajedno smo jaci, nezaboravite to. Nasi narodi i njihova sudbina su vezani, dali mi to zeleli priznati ili ne,zato je u interesu svih nas, da se slazemo i medjusobno saradjujemo,na taj nacin cemo vratiti nase dostojanstvo na onaj nivo na kom zasluzuje biti. Secajte se prosloga i koracajte smelo ka boljoj buducnosti,zajedno. Walter.
Xobor Erstelle ein eigenes Forum mit Xobor
Datenschutz