Sie sind vermutlich noch nicht im Forum angemeldet - Klicken Sie hier um sich kostenlos anzumelden  
D I S K U S I O N I F O R U M SFRJ4ever Sve u vezi SFRJ pisite na ovom Forumu. Ako ste primetili sve republike imaju svoj diskusioni forum,tako mozete sve teme konkretno da piste u onom delu koji pripada uz odredjenu republiku.
Sie können sich hier anmelden
Dieses Thema hat 1 Antworten
und wurde 1.067 mal aufgerufen
 Sport
JugoHrvat Offline




Beiträge: 160

09.02.2005 16:48
HIPNOZA I HIPNOTICNOST GLUPOSTIMA I BUDALASTINAMA! Antworten

"ISTRENIRALO NAS!"(DIO ČLANKA!)


"Evo,ni dica,ni njihovi prijateji,niko(nitko)nije zestoko zagriza u ove sportske dogadjaje.

Ajde,pogleda se koja od ovih utakmic,ali nema padanja u trans.

Uvecer se pita:"Kako smo ostali?!",i kad ti recedu(recu):"Dobili smo",sekund ti zatitra osmijeh,i to je sve.

Jer,ima bit da je svit svatija(shvatija).

Kad se,recimo,nasi vaterpolisti plasiraju na Olimpijske igre u Atenu,onda tamo necemo poc svi mi,cila Hrvatska,nego ce poc samo njih dvadeset.

I oni ce igrat,oni ce gustat(uzivati),oni ce zaradit,oni ce plesat i vatat(hvatat)sportasice iz ciloga svita!

A mi cemo bit ovamo di smo i bili,sa svojim prosjecnim placama i prosjecnim zivotima,ako i to imamo.

Ajde,lipo je cut da su nasi dobili,ali tu prestaje sve.
Sve ono posli,oni komentari,euforije,izvjestaji,sve je to sviranje onoj stvari.

Sve je to tudji zivot,tudja radost,tudja korist!

A,valjda nas je tako istreniralo.

Da vise mislimo o njima,nego o sebi.

Stalno nas drzidu(drze)na lastik(ono sto drzi bokserice tj.donji ves npr.)

Stalno nas mataju(izludjuju) i nisto(nesto) nan nudu.

Ka pasu kost.

I drzu televizijske debate,guraju sponzore i misice,
i jebu nas sa sportskim dogadjanjima,koji nemaju veze s nasim zivotima.

Stalno nika sarena laz.

A sve to da ne bismo svatili(shvatili)koliko smo veliki"


DJERMANO SENJANOVIC-CICO

"SLOBODNA DALMACIJA"

JugoHrvat Offline




Beiträge: 160

08.03.2005 20:32
#2 Istin(a)(itost) Antworten

Svaka cast sportasima na velikom i trudu i zrtvovanju kao i postovanje prema njihovim izvanrednim rezultatima i dostignucima(postignucima),ali kakve ja i mnogi drugi "obicni smrtnici" imamo od toga koristi(osim sto se cuje za bananu- bantustan Hrvatsku i slicne drzavice),pitam ja vas

Ja,na prepreprepreplacene sportase(vrijedi i za:muzicare=glazbenike,glumce,poduzetnike,menadjere...) gledam kao na parazite i nametnike (iako,imaju dijelom,ali samo dijelom/ulaznice,rekviziti npr./pokrice u svojim astronomski-pervezno velikim svotama koje zaradjuju) koji iskoristavaju svoju prepreprepreplacenu poziciju,a vjerojatno bi je i mi,da smo u mogucnosti ,jer nisu krivi oni koji tu poziciju iskoristavaju,nego oni koji te pozicije povladjuju-kapitalisticki sponzori koji na taj nacin vecinu ljudi drze u hipnozi i pokornosti

Sve te prepreprepreplacene,malo prije spomenute kategorije ljudi,te te prepreprepreplacene iznose koje legalno zaradjuju gledam kao na tisuce i tisuce IZGUBLJENIH I UKRADENIH radnih mjesta i rijesene egzistencije tisucama i tisucama ljudi

Meni je jasno da covjek ima potrebu i za zabavom,ali meni je osobno puno kvalitetnija i bolja zabava,neovisno o onoj da se o ukusima ne raspravlja ,film i muzika(glazba) buduci da oni u nekim svojim djelima promicu neke pametne:poruke,ideje i poante,za razliku od sporta,cija je jedina prednost zdravlje(iako i to sve vise danas pada u vodu,jer vise nije vazno sudjelovati,nego i pobijediti jer pobjednik dobiva sve,a porazeni ništa,pa se i za postizanje rezultata koji vodi ka velikoj lovi koriste sve vise raznorazne droge)

Prvotna nakana sporta je bila:rekreacija,druzenje,zabava ,a to se pretvorilo u biznis u kojem sudjeluju svi paraziti(nametnici) pocevsi od parazita(nametnika) kapitalista(buržuja) koji sponzoriranjem sporta i sportasa,oduzimaju radna mjesta radnicima i smanjuju njihove place,preko parazita(nametnika)sportasa i drugih koji tu situaciju koriste,pa do parazita(nametnika)politicara i menadjera koji time peru novac i ubiru provizije sebi i svojima na korist i zadovoljstvo njihovih:zena,ljubavnica,djece... (vrijedi i za prve dvije kategorije),pa sve do kretena i idiota navijaca ,koji zadnji tesko zaradjeni euro,oduzimaju,pocesto:sebi,roditeljima,djeci,zeni iz usta,kako bi sudjelovali u tom cirkusu,u kojem samo oni gube i oni su gubitnici kojima se svi ovi spomenutu smiju i cere iza ledja

Nogometni klubovi "Dinamo" i "Hajduk" su npr. bili duzni milijune i milijune kuna drzavi Hrvatskoj za neplacene doprinose i takse tj.poreze drzavi i,za razliku od drugih poduzeca("Jugolinija","Jugoplastika","Prerada","Ilova","Razvitak","Diona","Nama"...)nisu isle u stecaj,zahvaljujuci i onim,malo prije spomenutim kretenima i idiotima ,koji bi prije i samu Hrvatsku postali u stecaj nego "Hajduka"(jer on zivi vjecno ) i "Dinama"

Nedavno dosao kapetan "Dinama" Kranjcar u "Hajduk",a na ulice izaslo na tisuce i tisuce ljudi koji nisu izlazile na ulice uopce,a kamoli u ovolikom broju,kad su se pljackala njihova poduzeca i zatvarala njihova radna mjesta

"O tempora,o mores!"

Samo mogu zahvaliti Bogu ili/i Majci prirodi da je ovaj licemjerno-kretenoidni cirkus ogranicila(limitirala) na 80 godina u prosjeku P.C.(per capita=po glavi stanovnika)

Znam da je zivot borba,al nije samo u pitanju snaga volje i misica za tu borbu,vec i snaga zeluca za svariti sve te kretene i licemjere oko nas

KRETENI I LICEMJERI SU OKO NAS,DRUGOVI I DRUGARICE

A sto se tice sportasa i ostalih parazita(nametnika) opcenito,mene osobno boli k.... i za Janicu,i za rukometase,i za Olivera,i za Borisa Dvornika,i za misice i za politicare... i za sve ostale parazite(nametnike),

PO CEMU SU ONI BOLJI OD MENE/ NAS I PO CEMU SU ONI ZASLUZILI DA ZIVE KAO BOGOVI,A MI KAO ROBOVI

,kao i pogotovo za one kretene(idiote) koji zadnju paru:na njih davaju,tucu se medju sobom zbog njih,urlicu za njima,trce za njima po autograme jer zbog svih ovih navedenih,i ja,i svi vi ostali imamo/imate male i nesigurne te nadasve potplacene place,a mnogi od nas na svijetu niti to vec umiru od gladi ,dok ovi paraziti(nametnici) ne znaju sto ce od puste love!

 Sprung  
Samo zajedno smo jaci, nezaboravite to. Nasi narodi i njihova sudbina su vezani, dali mi to zeleli priznati ili ne,zato je u interesu svih nas, da se slazemo i medjusobno saradjujemo,na taj nacin cemo vratiti nase dostojanstvo na onaj nivo na kom zasluzuje biti. Secajte se prosloga i koracajte smelo ka boljoj buducnosti,zajedno. Walter.
Xobor Erstelle ein eigenes Forum mit Xobor
Datenschutz